Soubory

Cimbálová muzika

Cimbálovou muziku založila v roce 1998 Hana Vašíčková. Po odchodu na mateřskou dovolenou převzala přípravu houslistů Jitka Klapetková spolu s Pavlem Vašíčkem. Ten zpočátku hrál se souborem na cimbál, ale dnes již vychoval své žáky a všechny soubory vede. Cimbálová muzika se v krátké době zapsala do povědomí posluchačů blízkého okolí Háje, ale také celého okresu a dnes už i posluchačů na celostátních festivalech. Opakovaně byla účastníkem známé Rožnovské valašky, vystupovala však také na festivalech v Opavě, Ostravě, Kunštátě, Skalici, Brně, ale také na Slovensku, v Polsku a Itálii. Soubor natočil několik lidových písní pro školní CD (vydané v roce 2003). Společně se souborem Odra se Cimbálová muzika v roce 2013 zúčastnila zájezdu do Rakouska. V současnosti existuje Malá a Velká cimbálová muzika. Klub rodičů a přátel školy pořádal 16. ročníků podzimního Večera s cimbálovou muzikou. Po generační výměně hráčů si soubor buduje nový repertoár. Učitelé ZUŠ spolu s hosty vystupují také samostatně jako cimbálová muzika Háj.

Ing. Pavel Vašíček

telefon: 604 238 855

email: vasicek@zushaj.cz  

pracoviště: Háj ve Slezsku

vyučovací den:  Po, St

 

Polomňanka

Akordeonový orchestr Polomňanka založila v roce 1989 Anna Škrobánková ve Velké Polomi. Členy souboru jsou žáci její třídy, ale vystupují také s dalšími nástroji (žestě, bicí, basová kytara) a hlavně se zpěváky. Soubor se zaměřuje na úpravy lidových a populárních písní a pravidelně vystupuje na žákovských koncertech především v obci, ale i v celém regionu.

Anna Škrobánková 

telefon: 730 103 653

email: skrobankova@zushaj.cz  

pracoviště: Velké Polom

vyučovací den: Po-Pá

 

Píšťalička

Soubor složený z nejmladších žáků flétnové a kytarové třídy vznikl v roce 2017. Pod vedením Ilji Sochové a Jiřiny Chytilové nastudoval množství lidových písní a úprav skladeb starých mistrů. Soubor účinkoval na akcích školy nebo obce, pro seniory a jiné spolky. 

Ilja Sochová

telefon: 732 669 463

email: sochova@zushaj.cz   

pracoviště: Háj ve Slezsku

vyučovací den: Út-Pá

 

Dixieland (v roce 2015 ukončil svou činnost)

Rovněž školní dixieland měl od roku 1998 své věrné posluchače v širokém okolí. Pod vedením Jiřího Kimmela se připravovaly tři generace hráčů. Ta první ještě stačila natočit snímky pro školní CD. Dixieland často vystupoval na školních koncertech v Háji a Mokrých Lazcích, ale také při různých dalších příležitostech v celém regionu (Rozmarné léto, koncerty ke svátku matek). V repertoáru měl úpravy známých melodií i originální swingovou hudbu 20. a 30. let. Se souborem zpívaly žákyně Lenky Svakové. V krajském kole soutěže souborů ZUŠ v roce 2007 získal dixieland třetí cenu. V červnu 2009 soubor s úspěchem účinkoval na festivalu v Hradci nad Moravicí (záznam lze dohledat na Youtube).

 

Estampida - soubor zobcových fléten (v roce 2017 ukončil svou činnost)

Soubor, který nesl název původně provensálského tance ze 14. stolet) tvořily Anastázie Štěpánková, Anna Šamárková, Klára Salamonová a Zuzana Prymusová. Všechny byly žákyněmi ve třídě Ilji Sochové, která soubor vedla. V roce 2016 Estampida uspěla v okresním, krajském i ústředním kole soutěže žáků ZUŠ, kde získala krásné 3. místo. Vedle toho účinkovala i na několika vernisážích či koncertech nejen v Háji, ale také na jiných místech okresu a také v Opavě. Soubor hrál jak hudbu renesance a baroka, tak díla soudobých skladatelů. Průřez repertoárem soubor natočil na CD.

 

 

 

 

 

 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now